MARNEL

Bireysel bir tercihten ziyade gereksinim haline gelen yabancı dili olan İngilizce, ülkemizde
Güçlükle öğrenildiği gerek öğrenenlerce gerekse yapılan bilimsel çalışmalarla görülen bir gerçektir.

Yabancı dil öğreniminde karşılaştığınız sorunlara alternatif çözüm üretmek ve sizlere daha iyi bir İngilizce öğretim ve edinim deneyimi sağlamak amacıyla 2021 yılının sonunda ‘Marnel English’ sayfamızda online kurs vermeye başladık.
Kursumuza ilham kaynağı olan ‘Marnel’ kelimesi yelkenli gemilerde çalışan ve acemi tayfaları yetiştirmekle görevli olan ‘tecrübeli denizci’ anlamına gelmektedir. Tecrübe çok önemli bir yol göstericidir. Paha biçilmez bir değerdir. Aslında Tecrübe bir gözlüktür, onların sayesinde ikinci defa daha iyi görürsünüz. online Kursumuza katılarak ‘ikinci defa daha iyi görmeye’ ne dersiniz?
Denizci
21 Kasım 1994 tarihinde İstanbul’da doğdu. Ailesi ile küçük yaşta Amerika Birleşik Devletlerine taşındı.İlköğretim ve lise hayatını Amerika’da tamamlayıp, hem Türkçe hem de İngilizce dilini aynı anda edinerek, her iki dilde de eşit yetkinliğe sahip olma fırsatını kazandı.
İlköğretimde öğrenim gördüğü süre boyunca çeşitli sosyal kulüplere katılarak müziğe olan tutkusunu ve yeteneğini keman çalarak keşfetti. Ardından çeşitli eğitimelerden geçerek gitar ve piyano çalmayı öğrendi.
2011 yılında Türkiye’ye dönerek eğitim ve öğretim hayatını Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etmeye hak kazandı. 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitiridi. Ardından en büyük hayali olan ilk kariyerine özel dil kursunda öğretmenlik yaparak başladı. Sonrasında çeşitli özel okullarda çalışarak her yaş gurubuna İngilizce öğrenim süreçlerinde bulundu.
İngilizce diline ve materyal tasarıma duyduğu merakı çeşitli yayın evlerinde çalışarak değerlendirdi. Yanıt yayıncılık grubu çatısı altında faaliyet gösteren ‘Aspiring Publishing ‘ için içerik üretti. 8. Sınıf LGS Kitabının ‘reading’ bölümünün yazımını tamamladı.Aynı zamanda LGS kitabında yer alan şarkıları seslendirdi. AyrıcaTOY akademi yayınevi tarafından hazırlananLGS kitabında yer alan arttırılmış gerçeklik karakterlerlerinden biri olan Nelly karakterini seslendirdi.
2020 yılından itibaren online İngilizce özel ders vermekte ve Marnelenglish’in ortak kurucusudur.